Like Stronghold #4: Knights of Honor

A rovatban a Stronghold játékokhoz hasonló grafikájú, hangulatú, felépítésű, témájú; valós idejű stratégiai játékokról írok pár szót. A netes, vagy más platformokra írt, hasonló játékokat mellőzöm; szigorúan a PC-sekre koncentrálok. 

A játékot egy bolgár fejlesztő csapat, a Black Sea Studios (mai nevén Crytek Black Sea) álmodta meg, és a Sunflowers GmbH adta ki 2004-ben Európában, míg Észak-Amerikába a Paradox Entertainment jóvoltából 2005-ben. Magyarítás készült a játékhoz, bár csak béta verzióban elérhető.

Song of Ice and Snow!

Kellemes Karácsonyi Ünnepeket és Boldog Új Évet Kívánok Nektek és Szeretteiteknek!



Like Stronghold #3: Rise of Nations

A rovatban a Stronghold játékokhoz hasonló grafikájú, hangulatú, felépítésű, témájú; valós idejű stratégiai játékokról írok pár szót. A netes, vagy más platformokra írt, hasonló játékokat mellőzöm; szigorúan a PC-sekre koncentrálok. 

2000-ben, az akkor már világhírű játék-designer, Brian Reynolds - kinek többek közt a Civilization II és Sid Meier's: Alpha Centauri játékokat is köszönhetjük -, úgy határozott, hogy új, ismeretlen vizekre evez, s eme elhatározásból rögvest meg is alapította a Big Huge Games fejlesztőgárdát, mely első feladatként hozzá is látott a Rise of Empires készítéséhez. A játék 2003-ban debütált, ám a várttal ellentétben nem a már jól bevált körökre osztott stratégiával, hanem az Age of Empires és a Civilizations összeboronálásából, egyfajta hibridként létrejött, valós időben zajló játékkal örvendeztették meg a játékosokat.

2004-ben jelent meg kiegészítője, a Rise of Nations: Thrones and Patriots, amely új nemzetekkel, térképekkel, és küldetésekkel bővítette az alapjátékot. Tíz évvel később, 2014-ben jelent meg a játék felújított, HD változata: Rise of Nations: Extended Edition címmel, szebb grafikával, és javított multival.
Az alapjátékhoz, a kiegészítőhöz, és a felújított változathoz is készült magyarítás.

Like Stronghold #2: Empire Earth

A rovatban a Stronghold játékokhoz hasonló grafikájú, hangulatú, felépítésű, témájú; valós idejű stratégiai játékokról írok pár szót. A netes, vagy más platformokra írt, hasonló játékokat mellőzöm; szigorúan a PC-sekre koncentrálok. 

Második jelöltem, az Age of Empires által kitaposott ösvényen járó, ám a feladathoz méltó módon felnőtt, Empire Earth széria első része. 2001-ben debütált a játék, amely hamar akkora sikere tett szert, ami még a kiadót is meglepte. A kiegészítő megjelenésére, az alapjátékból már több mint 1 millió példány kelt el világszerte. A Crusader-hez hasonlóan, a játék teljes egészében magyar felületet kapott. Mind a szöveg, mind a szinkron magyar nyelvű. A grandiózus játékhoz, hasonlóan komoly kiegészítő is dukál, amelyet The Art of Conquest névre kereszteltek - magyar nyelven Hódítás művészete címmel jelent meg. Egy új korszakot, két civilizációt, három hadjáratot, és néhány extra játékelemet ad hozzá az alapjátékhoz. A kiegészítő szintén, teljes magyar köntöst kapott.

Az alapjáték 4 kampánnyal rendelkezik, melyeket a kiegészítő lemez +3 hadjárattal bővít. Rendelkezésünkre áll, többek közt egy görög hadjárat, melyben az ország alapítását és terjeszkedését vezetheti a játékos; egy angol kampány, ahol a XI. századi Angliáért folyó harcot irányíthatjuk.Vagy még példaképp az orosz hadjáratot említeném meg, amiben a Szovjetunió felbomlása utáni Oroszországot segíthetjük világuralomra törni! Ezeken kívül megtalálható még római, I. és II. világháborús, és egy távoli jövőben játszódó kampány is.

Like Stronghold #1: Age of Empires 2

A rovatban a Stronghold játékokhoz hasonló grafikájú, hangulatú, felépítésű, témájú; valós idejű stratégiai játékokról írok pár szót. A netes, vagy más platformokra írt, hasonló játékokat mellőzöm; szigorúan a PC-sekre koncentrálok. 

A széria első része, a maga nemében mérföldkőnek számít a történelmi témájú, valós idejű stratégiai játékok között. Ugyanis ez volt a legelső történelmi rts, amely az akkoriban népszerű, és a piacot uraló sci-fi, és fantasy témájú rts-ek között képes volt kiemelkedő népszerűségre, és elismerésekre szert tenni. Nem is érdemtelen. A játékba sikeresen építettek bele, minden népszerű rts elemet, amelyeket egy viszonylag egyszerű köntösbe bújtatva, sok olyan embert is bevonzhatott a játék, akiket eddig a bonyolultságuk, nehezen kezelhetőségük miatt hidegen hagyott a stratégiai játékok műfaja, vagy esetleg a fanrasy/sci-fi stílus taszította őket. Nem is volt, tehát kérdés: hamar hozzáláttak a második rész készítéséhez.

Az Age of Empires 2, Age of Kings alcímmel, 1999-ben jelent meg, majd később két kiegészítő született hozzá: a The Conquerors (2000), és a Forgotten Empires (2012). Ez utóbbi egy rajongói modnak készült, ám a kiadónak megtetszett az ötlet, és hivatalossá tették. 2015-ben megjelent a játék felújított, HD változata is, amiben két előbb említett kiegészítője mellett, kapott egy újat, The African Kingdoms címmel, melyben több afrikai civilizációval egészül ki.
Az alapjátékhoz, és az első kiegészítőhöz is készült magyarítás

Crusader-t, vagy csalunk!


Sziasztok!
Mostanában ritkán járok errefelé, de azért nem szeretném sokáig hanyagolni az oldalt. Ezért arra gondoltam, hogy egy kicsit felpörgessem a blogot, egy rovatot indítok, amely "Like: Stronghold" név alatt fut majd.
A rovatban, a Stronghold és Stronghold Crusader játékokhoz hasonló grafikájú, hangulatú, felépítésű, témájú; valós idejű stratégiai játékokról írok pár szót. A netes, vagy más platformokra írt, hasonló játékokat mellőzöm; szigorúan a PC-sekre koncentrálok. Szót ejtek a játékmenetről, a közös vonásokról, és különbségekről is - ez utóbbiban, azt hiszem, nem lesz hiány.. A sorozatot 10 részesre tervezem - persze, ez a későbbiekben még kibővülhet pár epizóddal...
A rovat legelső részében (természetesen) az Age of Empires 2. részéről írok, minthogy sokan ezt a játékot tartják a Stronghold Crusader legnagyobb 'riválisának' - emellett pedig jól ismerem, így erről tudok a leginkább beszélni. :)

Mindemellett, pedig az oldalt, szépen-lassan feltöltöm, mindenféle infókkal, extrákkal, a Stronghold szériával kapcsolatban, amiket a fejléc alatti lenyíló menüben találhattok. Nem túl nagy szám, de legalább ennyivel is több lesz.

Lényegében, csak ennyit akartam. :)
Ha lesz valami új infó, újra jelentkezem - hogy készíthessek még egy minősíthetetlen, idióta képet! :D

Addig is: sziasztok! :D

Stronghold Crusader HD magyarítás

WolfHun-nak köszönhetően elkészült a Stronghold Crusader HD verziójának szöveges magyarítása! Egyetlen apróbb szépséghibája, hogy az "ű" betűket nem jeleníti meg a játék, így azok "ü" karakterekre lettek cserélve - de úgy gondolom, ez a legkevesebb! Innen is szeretném megköszönni neki (magam, és sokak nevében is), hogy időt és energiát fecsérelt arra, hogy elkészítse nekünk ezt a fordítást ezen verzióhoz is!

A magyarítást Itt tudjátok letölteni.

Stronghold Crusader: Original mapok és mentések szerkesztése

Ebben a bejegyzésben bemutatom, hogy hogyan lehet szerkeszteni a játékhoz adott original mapokat, illetve, hogy hogyan hozhatunk létre egy mentésünkből térképet (mapot)! Bár, csak kevesen ismerik ezeket a trükköket, nagyon egyszerűen kivitelezhető dologról van szó. "Csak" egy kicsit "játszanunk" kell a fájlnevekkel és már szerkeszthetsz, gyakorlatilag bármit, amihez csak a kedved szottyan! 

És, persze még az elején le kell szögeznem, hogy nem csak a Crusadernél, hanem szinte az összes Stronghold játéknál meglehet ezeket csinálni, annyi különbséggel, hogy a mentéseket és mapokat más könyvtárakban, és más fájlkiterjesztésekkel kell keresned! De a lépések, ugyanezek, csak a példa kedvéért Crusader.
Varázsoljunk akkor!


Original map szerkesztése:


Ha szeretnéd kicsit feldobni az egyik küldetés/ hadjárat, vagy skirmish mapot, esetleg kicsit nagyobb előnyhöz szeretnéd magad juttatni, akkor nagyon egyszerű a dolgod:

1: Hozz létre egy új térképet! (Mindegy, hogy milyen! Nem kötelező szerkesztened, akár "üresen" is hagyhatod)! 
2: Mentsd el, mondjuk: "00" néven!
3: Menj a "Térkép szerkesztése" menübe! (Ne csinálj semmit)!
4: Tedd le a játékot tálcára, és lépj a játék főkönyvtárában (...FireFly Studios/Stronghold Crusader) a "maps" könyvtárba!
5: Töröld az ott lévő "00" fájlt, majd válaszd ki az egyik eredeti küldetés mapot, és nevezd át "00"-ra!
Megjegyzések: 5/a: Jegyezd fel valahova a fájl eredeti nevét, mert a végén vissza kell állítanod! 5/b: Mikor átnevezed, a fájlformátum továbbra is .map maradjon! A fájl nevében ezt ne írd át! 5/c: A játékhoz eredetileg tartozó mapok 2002-2003-as dátumúak. Ha nem vagy biztos, hogy melyikeket keresed, nézd meg, hogy mikor módosították a fájlokat!
6: Lépj vissza a játékba és töltsd be a "00"-t!

Ezután tudod szerkeszteni a mapot. Módosítsd, amit szeretnél, majd mentsd el! Végül:

7: Állítsd vissza a fájl eredeti nevét! Ezután a map a te szerkesztéseiddel fog indulni! :)

Mentésből térkép (map):


Ebben a trükkben az a jó, hogy a szerkesztőben úgy fog viselkedni minden, mintha csak játszanál, ellenben bármit lerakhatsz, korlátok nélkül. Ha pedig végül elmented egy mapként, akkor akár egy komplett és nyüzsgő várossal is kezdhetsz (kezdéskor nem kell várnod, hogy a parasztok gyülekezzenek, hisz már az összes alapból dolgozni fog).
Nagyjából hasonló lépéseket kell tenned, mint a fent említett trükknél:

1: Ments el egy játékot tetszőleges helyen és néven - a példa kedvéért, legyen megint "00"!
(Innentől a fenti lépések jönnek :)
2-3: Hozz létre egy új térképet, és mentsd el "00" néven!
4-5: Menj a "Térkép szerkesztése" menübe, majd tedd le a játékot tálcára!
6: Keresd meg főkönyvtárban található "saves" mappában a "00.sav" mentésedet, és nevezd át "00.map"-ra!  
Megjegyzés: A ".sav", és a ".map" a fájl kiterjesztés! Mikor szerkeszted a nevét a ".map" se ne hiányozzon, se ne legyen egyel többször a fájl nevében! A ".sav" pedig nem kell!
7: Fogd meg a "saves" mappában lévő "00" nevű fájlt, és másold át a "maps" könyvtárba! Írd felül az ott lévőt!
8: Ezután lépj vissza a  játékba és nyisd meg a "00"!

Látni fogod, hogy sokkal aktívabb minden: ha a mentésedben voltak letéve házak, akkor parasztok, keresztül-kasul mászkálnak majd, miközben szerkeszted a térképet. Ha befejezted, mentsd el! Mikor betöltöd a mapot, látni fogod, hogy (mint a szerkesztőben) egy nyüzsgő várost kapsz kezdésként! :)

Jó szórakozást! :)

Hamachi tutorial

Sziasztok!
Gondoltam csinálok egy ilyet is, mert sokaknak szüksége van segítségre e téren. No, nem mintha én is valami nagy szakértője lennék a programnak, de minimális tapasztalatom azért van benne. Persze, a tévedés lehetőségét fent tartom, szóval nyugodtan a vessétek a szememre, ha valamit elgépelnék.

Először is: Letöltöd, telepíted, regisztrálsz, elindítod a klienst...

- Fent, a menüsoron belül két lehetőség adódik: "Új hálózat létrehozása", "Csatlakozás meglévő hálózathoz".
*Új hálózat létrehozása: Itt létrehozol egy hálózatot. Megadsz egy azonosítót, majd egy jelszót kétszer. Később erre kell csatlakozni. Ha te vagy a "host", vagyis te hoztad létre az adott hálózatot, akkor, egyrészt, te alapból benne leszel (neked nem kell már rá csatlakoznod később, csak be kell jelentkezned), másrészt, ha mások erre akarnak csatlakozni, akkor neked is aktívnak kell lenned.
*Csatlakozás meglévő hálózathoz: Itt megadod az azonosítót és a jelszót, és egy már meglévő hálózathoz csatlakozol.

- A "host" a Hamachi asztali kliensében az IPv4, vagy IPv6 címet a vágólapra másolja, majd ezekkel együtt a hálózati azonosítóját, és az ahhoz tartozó jelszót is elküldi a többi játékosnak.

- Többi játékos csatlakozik a "host"-hoz (mondjuk hozzád), Hamachin keresztül. Ez történik úgy, hogy Csatlakozás meglévő hálózathoz, megadják a hálózat nevét, + beütik a jelszót -> a host engedélyezi, hogy csatlakozhassanak.

Megjegyzés: a host a LogInMe fiókjában be tud állítani több alternatívát is, pl., hogy akik csatlakozni
akarnak az adott hálózathoz, azok akár jelszó megadása, ill. a host jóváhagyása nélkül is bejelentkezhessenek. Vagy, akár hálózattípust is be lehet állítani: pl. a "Mesh" funkció (Egy kiterjesztett hálózatban minden tag kapcsolódik az összes többi taghoz.), ami azt jelenti, hogy nincs (feltétlenül) szükség az összes tag jelenlétére.

-  Mikor a haverok már csatlakoznak hozzád Hamachin, akkor a játék (jelen esetben S.Crusader) indítása:  -> Hálózati játék -> TPC/IP kapcsolat Direct Playhez -> / ->

-> (A host) Új játék -> majd bevárja, míg a többiek csatlakoznak. Ha ez megvan akkor kipipál mindenkit, beállítja amit be kell állítani, és indítja a játékot.

-> (A többiek) Host IP címe -> begépelik az egyik IP-t (IPv4, vagy IPv6). -> Utána, ha ez meg volt, az "IP Port"-nál, szerintem a hálózat nevét kell/ lehet megadni. Bár azt írja nem kötelező.
-> Esetleg, ha ez nem működik, próbáljátok úgy, hogy nem írjátok be az IP címet, és úgy keressétek a hostot a hálózaton!

Amit nem tudok, hogy ha nem egyezik a játékok verziószáma, akkor működik e a dolog?Bár, feltételezem, hogy ha működik is, nem zökkenőmentesen.

 

Ha bárkinek van valami sütnivalója ehhez a témához, és kiszúrja, hogy esetleg elcs*sztem valamit, kérem, írja meg lent a komment résznél!


Végül néhány SCrusaderes szerver: HamachiNetwork Facebook